•  

  Wernher von Braun - niemiecki uczony, główny konstruktor nazistowskich rakiet V-2. W roku 1940 von Braun został przyjęty do SS i otrzymał stopień Untersturmführera (podporucznika), a w 1943 awansował do stopnia Sturmbannführera (majora). Po wojnie zwerbowany wraz liczną grupą niemieckich naukowców (operacja "spinacz") przez USA celem kontynuowania prac przy rakietach. Został głównym konstruktorem amerykańskiego programu kosmicznego NASA i ojcem sukcesu jakim było lądowanie na księżycu. Otóż ten człowiek swoje dzieciństwo spędził na Dolnym Śląsku, a mianowicie w rodzinnej posiadłości we wsi Bystrzyca 2km od Wlenia k.Jeleniej Góry. Nad drzwiami wejściowymi zachował się herb rodziny Von Braun. Ciekawostką jest także fakt ukończenia szkoły szybowcowej w Jeżowie Sudeckim (Jelenia Góra) na tzw. Górze Szybowcowej.
  #dolnyslask #ciekawostki #nasa

  źródło: image.jpg

  Gorące dyskusje ostatnie 12h

  • odpowiedzi (49)

  • odpowiedzi (24)

  • avatar

   Mirki, co lepiej kupić? Około 85k w budżecie.

   1) Kilkuletnią klasę "premium"
   2) Nowe auto z niższej półki

   Na plus auta nowego - wiadomo, z salonu, nic nie bite, gwarancja. Jestem pierwszym właścicielem, wiem co było/będzie naprawiane.

   Na minus auta używanego - nic nie wiadomo, nie wiadomo jaki właściciel, nie wiadomo jaki prawdziwy przebieg, nie wiadomo jakie były naprawy i ile razy, nie wiadomo ile elementów było wymienianych. Poza tym auta kilkuletnie zaczynają się sypać i zaraz będzie szła do wymiany skrzynia biegów, łożyska, akumulator itp.

   Jakie macie zdanie?

   #motoryzacja #samochody
   pokaż całość

   odpowiedzi (149)