•  

  pokaż komentarz

  Dyplomata odmawiał także wykonania poleceń policji

  Heh, a na filmiku zamieszonym już na wykopie jakiś czas temu wyraźnie informował policję, iż ich polecenia są łamaniem jakiś tam przepisów - więc tak naprawdę to policja "wydając polecenia" łamała prawo.

 •  

  pokaż komentarz

  Słuszna decyzja. Nie będzie norweg plul nam w twarz!

 •  

  pokaż komentarz

  No i to mi się podoba :) chce państwa które staje za obywatelem ścianą; a teraz Rutkowskiego na ambasadora w Norwegii.

 •  

  pokaż komentarz

  Czemu tak nie zareagowali z ambasador Izraela która szkaluje Polaków i zakłamuje historię?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kielek96: bo by dostali zjebę od Trumpa i jego przełożonych :v

  •  

   pokaż komentarz

   @mikhail78: Trump szanuje tylko tych którzy mają jaja a nie tych którzy klęczą przed nim.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kielek96: Bo PIS wie skąd im nogi wyrastają i nie zapominają tego w stosunkach z Izraelem. Choć jakby Izrael sam szczekał i warczał to nie byłoby problemu ale że USA zostało wplątane i powiedziało NIET. To jest jak jest.

   W ogóle, skoro z Izraelem wyszło jak wyszło, to teraz każdemu trzeba się kłaniać? Co to za logika?

  •  

   pokaż komentarz

   Bo PIS wie skąd im nogi wyrastają i nie zapominają tego w stosunkach z Izraelem. Choć jakby Izrael sam szczekał i warczał to nie byłoby problemu ale że USA zostało wplątane i powiedziało NIET. To jest jak jest.

   @Metzger3: Źle to świadczy o obecnej władzy

  •  

   pokaż komentarz

   @Kielek96: No narracja "opozycji" jeszcze kilka lat temu była taka, że Kaczyński to szaleniec co jak dojdzie do władzy wypowie wojnę Ruskim. A tu nie dość, że w konfrontacji z silniejszym przeciwnikiem odpuścił, to jeszcze opamiętał się gdy USA huknęło!

   Wielu zarzuca PIS, że ta walka na noże z Izraelem była głupotą. No po pierwsze, PIS chciał "zrobić coś" z propagandą robiącą "Polskie obozy zagłady", posłużyli się tym samym narzędziem co żydzi wyprosili u nas by chronić ich przed "kłamstwami" o nich.
   A że Izrael zareagował jak pies któremu pcha się łapy do michy, to świetna okazja do refleksji dlaczego tak im się to nie spodobało. Moim zdaniem zareagowali tak, bo przypuszczam, że to z ich inicjatywy jest ta akcja "utożsamiania nazistów i obozów zagłady z Polakami". A dlaczego? Sprawa ma związek z roszczeniami żydowskimi do majątku bez spadkowego. Jak uda im się przylepić łatkę Polaka który "RAZEM Z NAZISTAMI (Niemcami się nie mówi, bo oni już dali pieniądze) ZABIJALI ŻYDÓW", to jednym susem możemy przejść do "NO ONI TYCH POMORDOWANYCH ŻYDÓW MAJĄTKI NIE POWINNI DZIEDZICZYĆ".

   Dalej schemat jak z Szwajcarami i jesteśmy Palestyńczycy nie Polacy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kielek96: źle świadczy o obecnej władzy, że rozgraniczają rzeczy ważne i ważniejsze?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kielek96: PiS przynajmniej ma jaja do Norwegów. Natomiast gdyby ta sytuacja była za PO to zapomnij o jakiekolwiek reakcji, chyba, że ustępstwie i przyznaniu racji stronie Norweskiej. A co do Izraela to dwie strony PiS i PO by ustąpiło w takiej sytuacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kielek96: ponieważ z punktu widzenia prawa dyplomatycznego, wydalenie obcego konsula po wydaleniu konsula swojego w tym kraju, to retorsja, czyli działanie usprawiedliwione. To Norwegia się ma tłumaczyć z tego co zrobiła, skoro odpaliła petardę jako pierwsza, Polska w tym przypadku podejmuje przewidzane prawem działania symetryczne i nie musi nic. Jest to odbierane neutralnie przez społeczność. To w zasadzie działanie rutynowe i dziwne byłoby, gdyby nie odwołali konsula norweskiego.

   Natomiast wydalenie obcego przedstawiciela właśnie jako strona pierwsza, to działanie wrogie i odczytywane jest jako akcja przeciwko krajowi docelowemu.

   Innymi słowy, wydalenie konsula norweskiego jako wet za wydalenie konsula polskiego, to usprawiedliwiona prawnie obrona. Wydalenie ambasadora Izraela bez żadnego działania lustrzanego wcześniej, to atak. Chyba, że popełnił przestępstwo lub w jasny i bezsprzeczny sposób działał przeciwko krajowi, który go przyjmuje. A te jasne i bezsprzeczne przypadki to chociażby sytuacja z przeszłości, gdzie któryś z przedstawicieli obcego kraju nazwał dawno temu Polskę "dziwką". Jeżeli ambasador po prostu sra się do Polski - ale właśnie w sposób dyplomatyczny - to przez środowisko międzynarodowe jest to uznawane za zgodne z normą.

   Innymi słowy - w tej sytuacji na Polskę nikt się krzywo nie popatrzy, natomiast po wydaleniu ambasadora Izraela za to, że coś tam sobie mówił co się nam nie podoba — przez społeczność będzie uznawane za atak na Izrael.

   Paradoksalnie, bardzo dobrze że nie odwołano ambasadora Izraela — przecież zgodnie z zasadami dyplomacji o których pisałem wyżej, to Polska wyszłaby na agresora, a Izrael grałby męczennika. Chodziło o sprowokowanie nas żebyśmy jako pierwsi odpalili wrogie opcje dyplomatyczne i pokazać, że Polska jest zła. Nie wyszło im. Jesteśmy zbyt słabi żeby dać się prowokować, bo to nam się odbije czkawką, co znowu wykorzystują inni. Żeby to zmienić, nie wystarczą puste gesty odbierane przez cały Świat jako przejaw agresji. Nawet pluć się do kogoś trzeba umieć tak, żeby samemu się nie popluć.

  •  

   pokaż komentarz

   Natomiast gdyby ta sytuacja była za PO to zapomnij o jakiekolwiek reakcji, chyba, że ustępstwie i przyznaniu racji stronie Norweskiej. A co do Izraela to dwie strony PiS i PO by ustąpiło w takiej sytuacji.

   @mystaloba: Jedna i druga partia polityczna to jest porażka dla Polski

  •  

   pokaż komentarz

   źle świadczy o obecnej władzy, że rozgraniczają rzeczy ważne i ważniejsze?

   @El_Polaco: Źle świadczy to że pozwala sobie na publiczne kłamanie i nie reaguje na to stanowczo

  •  

   pokaż komentarz

   @Kielek96: PiS nie byłby najgorszy gdyby nie tak duży socjal. Natomiast PO pamiętam co mówiła, że nie ma kasy na 500+ a teraz sami chcą dawać i to nawet na pierwszo dziecko. To jest dopiero OBŁUDA=PO.

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @p0lybius: Nie chodzi o wydalenie ambasadora bez powodu ale o stanowczą reakcje wobec ohydnego kłamstwa i obrzydliwej prowokacji, Polska powinna naciskać na to aby strona Izraelska sprostowała swoje kłamstwa jeśli Izrael chce utrzymywać z naszym krajem dobre stosunki.

  •  

   pokaż komentarz

   PiS nie byłby najgorszy gdyby nie tak duży socjal

   @mystaloba: Tu nie chodzi wyłącznie o to choć jest to sprawa kluczowa, chodzi również o styl sprawowania władzy czyli rządzenie z tylnego siedzenia i przepychanie ustaw nocą, no i także mam na myśli działanie telewizji publicznej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kielek96: ale zrozum, że w świetle opinii międzynarodowej to nadal będzie "bez powodu", dopóki nie nasra nam na flagę albo nie powie, że Polacy to robaki.

   Nie w Izrael się powinno celować, bo dopóki reszta będzie twierdziła że ambasador Izraela nie zrobił nic, to jeżeli nasze działania nie będą uznawane za represalia lub retorsie zgodne z konwencjami, to wyjdziemy na antysemitów i agresorów. Przecież dokładnie o to chodzi Izraelowi, co próbuję wyjaśnić.

   Polska NIE POWINNA naciskać na Izrael, bo nie od tego zależy powodzenie akcji. Polska NIE POWINNA odwoływać ambasadora Izraela i pokazywać tym samym zdziwionemu Światu, że atakujemy inne kraje. Polska NIE POWINNA podejmować otwartych i widocznych akcji dyplomatycznych. Oni nas kopią pod stołem i nikt przy obiedzie tego nie widzi, czekając aż wstaniemy i przyjebiemy im z pięści przy wszystkich - wtedy będą ofiarami a nas zlinczują.

   Polska powinna zamiast tego prowadzić akcje a) pod stołem, bez żadnych wydaleń, protestów, not dyplomatycznych i protestacyjnych b) prowadzić te akcje w ten sposób, żeby celem byli sojusznicy Izraela. Tak, żeby uświadomić ich, co [email protected]?a Izrael - wtedy nie trzeba będzie nikogo odowływać, bo się będą bali że jak coś odwalą, to będziemy usprawiedliwieni odpowiadając wetem i nikt ich nie obroni.

   Ale i to nie jest recepta, bo przecież nie w tym sęk - Polskę mają po prostu w dupie, bo to nie jest kwestia "lubimy albo nie lubimy" tylko interesów. Jeżeli krajom X bardziej opłaca się interes z Izraelem niż z Polską, to chociażby ambasador Izraela jak pisałem - nasrał nam na flagę, to wszyscy powiedzą, że to wcale nie jest skandal dyplomatyczny.

   Więc w zasadzie trzeba się oprzeć na punkcie c) - tak manewrować pionkami na szachownicy, żeby w interesie reszty było w razie czego zareagowanie na działania wrogie Polsce.

   To o czym piszesz, to strzelanie sobie w stopę. Nawet o dziwo PiS jest tutaj rozsądniejszy - bo może z jednej strony, nie potrafi skutecznie zbudować przeciwwagi dla Izraela i znaleźć sojuszników, ale właśnie ze strony drugiej - nie prowadzi działań, które tylko pogłębią naszą dupę. Co z tego że zareagujemy honorowo, jak za ten honor zapłacimy cenę realną - gospodarczą, militarną, polityczną i dyplomatyczną. To jak wyjście z rodzicami do ciotki, gdzie jest zj#?#ny kuzyn. Dopóki wszyscy dookoła myślą, że kuzyn jest aniołem, to jak mu przyjebiesz - zawsze będzie na ciebie. PiS nie potrafi udowodnić że kuzyn jest zj#?#ny, ale jednocześnie przynajmniej nie daje się prowokować i nie wali mu lepy na ryj. Bo nawet jak to zrobimy, to może nam ulży, ale nas [email protected]#%[email protected]ą ze stołu a rodzice wyjdą na debili. W geopolityce odsunięcie od stołu jest śmiertelne - patrz: skierowanie nas na margines UE i NATO.

   Jednym zdaniem: PiS jest zj#?#ny, ale nie jest zj#?#ny do sześcianu. Przynajmniej jeżeli chodzi o tę wojenkę z Izraelem. Wydalanie ambasadora Izraela na tym etapie to właśnie zj#?#nie do sześcianu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kielek96: K...a ty chyba młokos? Od najstarszych dzieji TV państwowej istnieje pewna reguła, że ten kto wygrywa wybory ma w rękach telewizję. I czy to w USA, Niemczech, Francji czy Polsce to norma. Już nie pamiętasz jak za PO jechali po PiSie. Natomiast głosowania nocą nie popieram, chyba, że istnieje groźba wojny czy coś podobnego wtedy obojętnie o której h takie posiedzenia robić. PiS z takiego tylnego siedzenia do końca nie rządzi. Ma inne zdanie w niektórych sprawach od naszych zachodnich sąsiadów, przyp. imigranci. Także nie ma co porównywać PO do PiSu, bo ci pierwsi nigdy nie mieli swojego głosu. Tutaj są sprawy do poprawy, ale niektóre zmieniły się na plus.

   Moj osoba ani nie głosowała na PO ani na PiS ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @p0lybius: Ja się z tobą w dużej części zgadzam, piszesz bardzo rozsądnie, machanie publiczne szabelką przed kamerami nie jest rozsądne, zawsze powinno się działać dyplomatycznie i o ile to możliwe starać się załatwiać takie sprawy poza kamerami.

   Ale i to nie jest recepta, bo przecież nie w tym sęk - Polskę mają po prostu w dupie, bo to nie jest kwestia "lubimy albo nie lubimy" tylko interesów. Jeżeli krajom X bardziej opłaca się interes z Izraelem niż z Polską, to chociażby ambasador Izraela jak pisałem - nasrał nam na flagę, to wszyscy powiedzą, że to wcale nie jest skandal dyplomatyczny.

   Tu nie chodzi wyłącznie o honor czy sympatie i antypatie, chodzi o interesy, kto będzie chciał robić interesy z krajem który ma łatkę kraju antysemickiego? A tak strona izraelska prezentowała nasze państwo, to nie było tylko jedna prowokacja, to był medialny lincz na Polsce zorganizowany przez Izraelskie media, myślę że można nawet użyć słowo wojna propagandowa, dobrym przykładem jest ten kłamliwy spot o polskim holokauście.

   c) - tak manewrować pionkami na szachownicy, żeby w interesie reszty było w razie czego zareagowanie na działania wrogie Polsce.

   Dokładnie tak,ale PiS tego nie zrobił.

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @mystaloba: Ale ja nie pamiętam żeby w TVP wcześniej była tak tępa i bezczelna propaganda, owszem istniała ale mimo wszystko to nie był ten rynsztokowy poziom.

   Co do rządzenia z tyłu to mam na myśli Prezesa Kaczyńskiego który faktycznie rządzi w naszym kraju a nie pełni żadnych funkcji państwowych, to nie jest zdrowa sytuacja. Nie rozumiem dlaczego Pan Kaczyński nie chce być Premierem.

   A jeśli chodzi o imigrantów to obecna władza sprowadza do kraju muzułmanów(głównie dla korporacji jak na przykład Uber) owszem to nie są ci którzy byli narzuceni przez UE, ale jednak to są muzułmanie tyle że spoza Afryki Północnej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kielek96: Nie pamiętasz TVP za PO. To masz na tą chwilę Betkę Tadla jak obiektywnie pokazuje poziom dziennikarstwa. Za PiS to przy dziennikarzach typu Tadla, Kraśko, Lis to spokojni ludzie. Dla przypomnienia:

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   Nie pamiętasz TVP za PO

   @mystaloba: Doskonale pamiętam i oceniałem nisko media publiczne za poprzedniej władzy, ale nawet ten wywiad jest wyżej niż obecny poziom TVP.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kielek96: Proszę bardzo następna hiena za PO. Poziom rozmowy jakiego nie widziałem obecnie za żadnego dziennikarza w TVP.

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Kielek96: Następny kulturalny wywiad z A. Dudą. Takiego jazgotu nie słyszałem obecnie w TVP.

   źródło: youtube.com

 •  

  pokaż komentarz

  A w artykule tylko cytaty wypowiedzi norweskiego rządu oczywiście bez wypowiedzi polskiego konsula. Onet tak bardzo obiektywny.